Funktionärer 2010

Inspektor Mikael Knip
Kurator Tomas Melin

Styrelsen 2010


Presentation av styrelsen 2010
Maila styrelsen på adressen <vn-aktiva ät helsinki.fi>.

Styrelseordförande Sara Knip
Sekreterare Henrika Brännback
Skattmästare Linn Sandbacka
Programansvarig Katarina Fallenius
Bostadsansvarig Malin Stagnäs
Fanbärare Kristian Martin
ADB-ansvarig & vice ordförande Samuel Klinkmann
Gulnäbbsansvarig Maija Haga
Studieansvarig Jonna Mäkelä

Övriga funktionärer 2010

ÖD- representanter Sara Knip
Jens Finnäs
Charlotta Smeds
Ronny Engblom
Medlemssekreterare Linda Sundman
Externansvarig Julia Weijola
Kulturansvarig Elisa Makarevitch
Nationsfotograf Rasmus Tåg
Idrottsansvarig Mika Yrjänä
Idrottskommittén Jonathan Skagersten
Ronny Engblom
Mats Lindström
Jenny Sjökvist
Fredrik Rönnqvist
Programkommittén Jonatan Skagersten
Sara Nygård
Maija Krook
Malin Eerola
Jonna Fellman
Rasmus Strömberg
Maija Haga
Henrika Brännback
Daniela Blom
Annette Backman
Anna Manngård
David Häggqvist
Jenny Sjökvist
Elin Strandberg
Erica Wiik
Abikommittén Jonna Mäkelä
Jessica Ingo
Maria Högnäs
Tina Myntti
Hanna Nyman
Klubbhövding Thomas Vikfors
Viceklubbhövding Erica Wiik
Annette Backman
Ida Levlin
Nadja Romar
Ulrika Skräddar
Mika Yrjänä
Magnus Strandberg
Värdinna Saknas
Värdinnekommittén Emilia Hallvar
Johanna Borg
Värdinnekommittén Samuel Klinkmann
Emelie Sved
Charlotta Smeds
Malin Eerola
Jenna Ahlmark
Jonna Mäkelä
Johanna Wester
ADB-kommittén Rasmus Tåg
Gulnäbbsansvarig Maija Haga
Gulnäbbskommittén Jan Rönnskog
Kristian Martin
Emilia Hallvar
Daniela Blom
Annette Backman
Vanja Ravald
Niina Heino
Elin Strandberg
Jonna Fellman
Rasmus Strömberg
Johanna Wester
Årsfestmarskalk Linn Sandback
Årsfestkommittén Ronny Engblom
Samuel Klinkmann
Vanja Ravald
Andreas Riska
Alexandra Back
Sångledare (saknas)
Vicesångledare Magnus Björk
Samuel Klinkmann
Fanbärare Kristian Martin
Vice fanbärare Tobias Käld
Emma Strömbäck
Körledare för Vassjungarna Andrea Eklund
Stugkommitén Ingmar Stuns
Johan Lahtinen
Tomas Melin
Petur Eklund
Nicklas Forss
Linda Sundman
Ronny Engblom
Sara Knip
Bostadskommittén Sara Back
Alexandra Back
Bastumajor Ronny Engblom
Stipendiatvärdar Alexandra Back
Tina Myntti
Sissel Ray
Ungseniorkommittén Lisa Haga
Frida Wikberg
Martin Sjölind
Marie Granholm
Tomas Guss
Tomas Melin
Disciplinutskottet Nicklas Forss
Tomas Melin
Sebastian Örndahl
Hanna-Lena Fallenius
Sommarfestansvarig Magnus Strandberg
Sommarfestkommittén Charlotta Smeds
Malin Stagnäs
Sebastian Örndahl
Minna Östman
Josefin Nyman
Emelie Sved
Revisorer Eva Bruun
Martin Slotte
Revisorssuppleant Eva-Marie Westö
Johannes Sarin
Årskontrollanter Sebastian Örndahl
Charlotta Smeds
Årskontrollant- suppleanter Jens Finnäs
Mathias Enell
Revisor för ÖD Ing-Marie Wiklund
ÖD revisorssuppleant Martin Slotte