Funktionärer 2009

Inspektor Mikael Knip
Kurator Nicklas Forss

Styrelsen 2009

Styrelseordförande Sebastian Örndahl
Sekreterare Mathias Enell
Skattmästare Petur Eklund
Programansvarig Sara Knip
Bostadsansvarig & vice ordförande Charlotta Smeds
Historiograf Jens Finnäs
ADB-ansvarig Rasmus Tåg
Externansvarig
Årsfestmarskalk Ronny Engblom

Övriga funktionärer 2009

Patrik Levlin0400-340042patrik.levlin ät gmail.com

ÖD- representanter Sebastian Örndahl
Charlotta Smeds
ÖD-representants- suppleanter Linda Sundman
Julia Weijola
Medlemssekreterare Linda Sundman
Kulturansvarig Monika Lövsund
Nationsfotograf Rasmus Tåg
Idrottsansvarig Jonatan Skagersten
Idrottskommittén Jonathan Södergård
Emil Matintupa
Ronny Engblom
Christoffer Nordström
Magnus Björk
Jenny Sjökvist
Fredrik Rönnqvist
Programkommittén Jens Klemets
Emelie Sved
Samuel Klinkmann
Tobias Käld
Jonathan Södergård
Katarina Fallenius
Jonna Mäkelä
Johanna Wester
Siiri Wickström
Marielle Korpihalkola
Alexandra Back
Tina Myntti
Malin Stagnäs
Henrika Brännback
Sara Nygård
Maija Haga
Anni Peljo
Jafet Kackur
Julia Weijola
Studieansvarig
Abikommittén Andrea Eklund
Jens Klemets
Magnus Strandberg
Sara Nygård
Henrika Brännback
Minna Östman
Malin Eerola
Klubbhövding Magnus Standberg
Mika Yrjänä
Viceklubbhövding Mathias Enell
Samuel klinkmann
Rasmus Tåg
Julia Weijola
Värdinnor (saknas)
Värdinnekommittén Cecilia Wester
Maria Högnäs
Frida Enlund
Maija Krook
Emma Pitkäjärvi
Hanna-Lena Fallenius
Malin Eerola
Sofia Vikberg
ADB-kommittén Samuel Klinkmann
Tomas Melin
Magnus Strandberg
Gulnäbbsansvarig Malin Stagnäs
Gulnäbbskommittén Jens Klemets
Samuel Klinkmann
Emelie Sved
Tobias Käld
Magnus Strandberg
Jonathan Södergård
Jonna Mäkelä
Robin Tåg
Tina Myntti
Jan Rönnskog
Maija Haga
Jenny Vilén
Johan Staffas
Johanna Wester
Tutorer Magnus Strandberg
Maija Haga
Samuel Klinkmann
Andreas Svarvar
Johanna Wester
Årsfestmarskalker Julia Weijola
Ronny Engblom
Årsfestkommittén Linda Sundman
Sara knip
Emelie Sved
Anni Peljo
Siiri Wickström
Jonatan Skagersten
Charlotta Smeds
Sångledare Charlotta Smeds
Vicesångledare Jonna Nordström
Samuel Klinkmann
Andrea Eklund
Johan Gullmets
Fanbärare Tobias Käld
Vice fanbärare Carl-Christian Holm
Körledare för Vassjungarna Andrea Eklund
Bostadskommittén Mathias Enell
Sara Knip
Sofia Wiik
Bastumajor Frida Wikberg
Stipendiatvärdar Alexandra Back
Minna Östman
Magdalena Harald
Jafet Kackur
Ungseniorkommittén Marina Wiik
Marie Granholm
Tomas Melin
Andreas Nyqvist
Tapani Rintala
Tomas Guss

Marcus Tjäru
Disciplinutskottet Nicklas Forss
Linda Sundman
Tomas Melin
Sebastian Örndahl
Hanna-Lena Fallenius
Sommarfestansvarig Christoffer Nordström
Sommarfestkommittén Ronny Engblom
Magnus Strandberg
Jonna Nordström
Sara Knip
Andrea Eklund
Julia Weijola
Emelie Sved
Rasmus Tåg
Robin Tåg
Malin Stagnäs
Elisa Makarevitch
Thomas Jacobson
Stugkommittén Ingmar Stuns
Johan Lahtinen
Linda Sundman
Tomas Melin
Nicklas Forss
Sebastian Örndahl
Ronny Engblom
Revisorer Eva Bruun
Martin Slotte
Revisorssuppleant Mats Grahn
Johannes Sarin
Årskontrollanter Linda Sundman
Camilla Höglund
Årskontrollant- suppleanter Christoffer Nordström
Linn Häggqvist
Revisor för ÖD Ing-Marie Wiklund
ÖD revisorssuppleant Martin Slotte