Funktionärer 2018

 

Kurator fr.o.m. 25.2.2018 Azra Arnautovic +35844 9706177 vn-kurator ät helsinki.fi
vnkurator ät gmail.com
Kurator t.o.m.
24.2.2018
Frida Forsblom-Prittinen
Inspektor Ilse Julkunen ilse.julkunen ät helsinki.fi

Styrelsen

För att kontakta nationen ska du vända dig till styrelsen. Du kan skicka epost till hela styrelsen på adressen vn-aktiva ät helsinki.fi

 

Styrelseordförande Calle Koskela  +35844 3110219 vn-ordforande ät helsinki.fi
calle.koskela ät gmail.com
Sekreterare Tintin Råholm  +35850 3660506 vn-kansli ät helsinki.fi
tintin.raholm ät gmail.com
Medlemssekreterare Vice-ordförande Louise Häggström  +35844 0902951 vn-medsek ät helsinki.fi
louise.haggstrom ät helsinki.fi
Programansvarig Matias Strandberg +35844 2761313 vn-program ät helsinki.fi
matias.strandberg ät helsinki.fi
Programansvarig Linda Sjöblom  +35840 7588425 vn-program ät helsinki.fi
Skattmästare Johannes Borg +35844 2141997 vn-skattis ät helsinki.fi
Infoansvarig Leila Arnautovic  +35840 5913151 vasa-nation ät helsinki.fi
leila.arnautovic ät helsinki.fi
Externansvarig Lina Berts +35845 1627993 vn-extern ät helsinki.fi
lilliberts ät gmail.com
Kultivarie  Tanja Snickars +35844 0102694 tanjamaria94 ät gmail.com

Övriga funktionärer

 

Bostadsansvarig Joakim Byggmästar vn-bostad ät helsinki.fi
Studieansvarig Alma Lüttge vn-studier ät helsinki.fi
Idrottsansvarig Anna Jutila anna_jutila ät hotmail.com
IT-ansvarig Markus Prittinen markus.prittinen ät aalto.fi
Fondskattmästare Karl Lidsle lidsle ät student.hanken.fi
Gulnäbbsansvarig Linnéa Hammarberg linnea.hammarberg ät helsinki.fi
Bastumajor Atte Kola atte.kola ät arcada.fi
Sångledare Didric Sandberg didric.sandberg ät multi.fi
Senioransvarig Malin Nysand malin.nysand ät gmail.com
Klubbhövding Simon Nyman nyman.simon ät hotmail.com
Nationsfotograf Marlene Berg marlene.berg ät icloud.com
Årsfestmarskalk Patricia Ljungqvist ljungqvist.patricia ät gmail.com
Fanbärare Christofer Enlund toffer.enlund ät gmail.com
Värdinna Christoffer Nykvist nykvist32 ät gmail.com
Värdinna Elin Wik wik.elin ät outlook.com
ÖD-representant Cecilia Renvall cecilia.renvall ät gmail.com
ÖD-representant Alexandra Lehtonen alexandra.lehtonen ät gmail.com
Revisor Martin Slotte
Revisorsuppleant Martina Wiklund