Funktionärer 2017

Kurator Frida Forsblom-Prittinen +35850 3647589 vn-kurator ät helsinki.fi frida.forsblom ät outlook.com
Inspektor Ilse Julkunen ilse.julkunen ät helsinki.fi

Styrelsen

För att kontakta nationen ska du vända dig till styrelsen. Du kan skicka epost till hela styrelsen på adressen vn-aktiva ät helsinki.fi

Styrelseordförande Kalle Lidsle +35850 3700297 vn-ordforande ät helsinki.fi karl.lidsle ät student.hanken.fi
Sekreterare Louise Häggström +35844 0902951 vn-kansli ät helsinki.fi
louise.haggstrom ät helsinki.fi
Skattmästare Andreas Lehtonen +35850 3630409 vn-skattis ät helsinki.fi
andreas.lehtonen ät outlook.com
Programansvarig Tanja Snickars +35844 0102694 vn-program ät helsinki.fi
tanjamaria94 ät gmail.com
Medlemssekreterare Cecilia Renvall +35840 8312896 vn-medsek ät helsinki.fi
cecilia.renvall ät gmail.com
Infoansvarig
Årsfestmarskalk
Alexandra Lehtonen +35850 4917730 vasa-nation ät helsinki.fi alexandra.lehtonen ät gmail.com
Gulnäbbsansvarig Lilli Berts +35845 1627993 lilliberts ät gmail.com
Externansvarig Leila Arnautovic +35840 5913151 vn-extern ät helsinki.fi leila.arnautovic ät helsinki.fi
Bostadsansvarig Calle Koskela +35844 3110219 vn-bostad ät helsinki.fi
calle.koskela ät gmail.com

Övriga funktionärer

Sångledare Matias Strandberg matias.strandberg ät helsinki.fi
Klubbhövding Anna Jutila anna.jutila ät arcada.fi
Idrottsansvarig Lucas Bondén lucas.bonden ät aalto.fi
Nationsfotograf Julia Wik julia_wik ät hotmail.com
Fanbärare Malin Nysand nysandma ät arcada.fi
Bastumajor Andreas Höglund andreas.hoglund4 ät gmail.com
Fondskattmästare Tommy Stara tommy.stara ät helsinki.fi
Historiograf Tintin Råholm tintin.raholm ät gmail.com
Historiograf Jennifer Snårbacka jennifer.snarbacka ät live.com
IT-ansvarig Simon Pesola simon.pesola ät arcada.fi
ÖD-representant, Kultivarie, Årsfestmarskalk Atte Kola atte.kola ät arcada.fi
ÖD-representant, Senioransvarig Ann-Sofie Nyström anso.nystrom ät gmail.com
ÖD-representant Fanny Bäck fanny.back ät helsinki.fi
 Studieansvarig  My Silén  vn-studier@helsinki.fi
Revisor Martin Slotte
Revisorsuppleant Linda Sundman-Melin