Funktionärer 2016

Kurator fr.o.m. 28.2.2016 Frida Forsblom +35850 3647589 vn-kurator ät helsinki.fi frida.forsblom ät helsinki.fi
Kurator t.o.m. 27.2.2016 Kristoffer Fant
Inspektor Ilse Julkunen ilse.julkunen ät helsinki.fi

Styrelsen

För att kontakta nationen ska du vända dig till styrelsen. Du kan skicka epost till hela styrelsen på adressen vn-aktiva ät helsinki.fi

Styrelseordförande Camilla Martin +35844 0331096 vn-ordforande ät helsinki.fi camilla.martin ät student.hanken.fi
Sekreterare Martina Wiklund +35850 4924025 vn-kansli ät helsinki.fi
martinalgwiklund ät gmail.com
Skattmästare Mikael Häggblom +35850 5814548 haggblom.mikael ät gmail.com vn-skattis ät helsinki.fi
Programansvarig Malin Nysand +35850 3733958 vn-program ät helsinki.fi         nysandma ät arcada.fi
Programansvarig Andreas Höglund +35850 4086987 vn-program ät helsinki.fi andreas.hoglund4 ät gmail.com
Infoansvarig Alexandra Lehtonen +35850 4917730 vasa-nation ät helsinki.fi alexandra.lehtonen ät gmail.com
Gulnäbbsansvarig Andreas Molander +35850 4069079 andreas.molander ät helsinki.fi
Styrelsemedlem Atte Kola +35844 2540885 atte.kola ät arcada.fi

Övriga funktionärer

Bostadsansvarig Max Åström vn-bostad ät helsinki.fi
max.astrom ät helsinki.fi
Sångledare, Sommarfestansvarig Jens Lundell jens.lundell ät aalto.fi
Klubbhövding Dilok Österlund dilok.osterlund ät hotmail.co.uk
Idrottsansvarig Katarina Aro katarina_aro ät yahoo.se
Kultivarie Calle Koskela calle.koskela ät gmail.com
Sommarfestansvarig Josefin Båskman josefin.baskman ät outlook.com
Nationsfotograf Nina Viklund nina.viklund ät hotmail.com
Fanbärare, Värdinna Lukas Ohls lukas.ohls ät gmail.com
Bastumajor Hannes Rolander hannes.rolander ät aalto.fi
Senioransvarig Linn Åström linnsandells ät hotmail.com
Fondskattmästare Tommy Stara tommy.stara ät helsinki.fi
Historiograf Marie Lillhannus marie.lillhannus ät hotmail.com
Historiograf Elisa Häggström elisa.haggstrom ät helsinki.fi
IT-ansvarig Samuel Prittinen samuelprittinen ät hotmail.com
Värdinna Jenny-Maria Ahlstedt jemppa_ ät hotmail.com
ÖD-representant, medlemssekreterare Cecilia Renvall cecilia.renvall ät gmail.com
ÖD-representant, externansvarig Ann-Sofie Nyström anso.nystrom ät gmail.com
ÖD-representant Azra Arnautovic azra.arnautovic ät hotmail.com
Årsfestmarskalk André Nordman andre.nordman ät gmail.com
Årsfestmarskalk Rasmus Tunis rasmus.tunis ät gmail.com
Revisor Martin Slotte
Revisorsuppleant Linda Sundman-Melin